ETTEVALMISTUSED VÕISTLUSEKS

Registreerimine

Võistlusel osalemiseks tuleb end varakult registreerida võistlejaks. EDC koertesprintide võistlustel on mitu registreerimisvooru, ning et saada odavaim registreerimishind, tasub registreerida vähemalt kuu aega enne võistlust.

Registreerimisega kinnitad, et oled tutvunud kehtivate võistlusreeglitega (IFSSi ja kohalikud reeglid) ning järgid neid. Esitatud andmeid kasutatakse stardinimekirjade ja tulemuste avaldamisel.

Kindlustus

Katmaks võimalike kahjude tekitatud kulusid, on soovituslik end võistlusel osalemise jaoks kindlustada.

Vastavalt IFSS võistlusreeglitele loobub võistleja kohtuniku, korraldaja ja sponsorite vastu kahjunõude esitamise võimalusest võistlusele registreerimisel. Seega ei korva korraldaja võistluse käigus tekkinud kahjusid.

Koerad

Võistluspäevaks või mitmepäevase võistluse korral võistluse esimeseks toimumispäevaks peavad koerad olema vähemalt 18 kuud vanad. Koer peab olema vaktsineeritud kompleks- ja marutaudivaktsiiniga ning seda vähemalt 21 päeva enne võistlust. Koer peaks olema kiibistatud.

Võistlusvarustus

Võistlusvarustus peab vastama IFSSi reeglitele. Võistluse kohtunikul on voli kontrollida võistlusvarustust enne starti ning reeglitevastase varustuse puhul keelduma võistlejat starti lubamast.

Võistluse ajal ei tohi koeral olla suukorvi. Iseenesest mõistetavalt on täispoov kaelarihm ka piits keelatud. Võistleja ei tohi rajale minna naelikute või naastrehvidega rattal.

Rattaklassides peavad rattal kõik pidurid töötama ning peas olev kiiver olema Euroopa liidu turvasertifikaadiga. Kohtunikul on õigus ära keelata rattal lisavarustuse nagu porilauad, pakiraam jms, et vältida koera vigastamise õnnestuse juhtumisel.

Oluline on järgida, et varustuse seas poleks BGB karabiine (BGB hook). Neid ei tohi võistluse ajal kasutada kinnitusvahendina.

Dopingukeeld

Võistlevatel koertel ja inimestel on keelatud kasutada dopinguaineid. Võistlustel kehtivad inimestele WADA (Rahvusvaheline anitdopingu agentuur) nõuded ja koertele IFSS-i antidopingu nõuded.

Kui koeral on ravi jaoks vaja kasutada aineid, mis on dopinguainete nimekirjas, tuleb sellest teavitada võistluse veterinaari, kes aine võimalusel kooskõlastab.

Vältimaks koertele omaniku teadmata dopingu andmist, ei tohi koeri üksinda stake-outi jätta.